Zakupy online – czy to się opłaca?

Jak pokazują statystyki Polacy coraz chętniej robią zakupy przez Internet. Odpowiadają nam wygoda i prostota takich zakupów. Możemy kupić wszystko, czego potrzebujemy bez wychodzenia z domu. Wystarczy kilka kliknięć i po zakupach. Czy jednak zakupy online się opłacają? Czy może jednak za taką wygodę przyjdzie nam słono zapłacić? Warto przyjrzeć się tej tematyce bliżej.

Sprawdzone sklepy, rzetelni sprzedawcy

Sporym minusem kupowania przez Internet jest fakt, że nie możemy samodzielnie sprawdzić jakości towaru. Można powiedzieć, że poniekąd kupujemy kota w worku. Dużo zależy więc od profesjonalizmu i uczciwości sprzedawcy. Niezwykle istotne jest to, by zdjęcia przedostawały sprzedawany produkt, a sam sprzedawca był rzetelny. Decydując się na zakupy online wybierajmy tylko renomowanych sprzedawców i sprawdzone sklepy. Nie dajmy się skusić wyjątkowo niskim cenom, gdyż w znaczącej części przypadków stoją za nimi oszustwa lub słaba jakość produktów.

Atrakcyjne promocje i systemy lojalnościowe

Dużym plusem zakupów online jest to, że możemy skorzystać z wielu licznych promocji sezonowych, które nie są dostępne w sklepach stacjonarnych. Często sklepy internetowe mogą zaoferować niższe ceny produktów, gdyż unikają opłat za lokal, itp. Warto także zapisać się do klubów lojalnościowych czy wyrobić sobie status stałego klienta. Wiele sklepów bardzo docenia stałych klientów, proponując atrakcyjne bonusy, rabaty czy nawet darmową wysyłkę.

Prawo do reklamacji i zwrotu

Wiele osób nie decyduje się na zakupy online z obawy przed nietrafionym zakupem. Warto jednak pamiętać, że prawo konsumenckie gwarantuje nam możliwość zwrotu lub reklamacji produktu na określonych zasadach. Często również sklepy i sprzedawcy online mają w swoich regulaminach zapisy o tym, co zrobić, jeśli zakupiony przez Internet produkt nie spełnia naszych oczekiwań. W dobrych sklepach online zwrot odbywa się na koszt sklepu, a w ciągu 14 dni otrzymujemy zwrot gotówki. Zakupy przez Internet można więc robić bez obaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *