Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Zdalne zarządzanie telefonami — czy jest potrzebne w firmie?

Zdalne zarządzanie telefonami — czy jest potrzebne w firmie?

Smartfony to obecne wręcz mini komputery dysponujące sporą mocą obliczeniową. Z tego powodu coraz częściej są wykorzystywane do częściowego pełnienia swoich obowiązków zawodowych. Czy w takiej sytuacji firmie przyda się zdalne zarządzanie telefonami i jak je wprowadzić?

Zdalne zarządzanie telefonami — dlaczego jest potrzebne?

Telefony to urządzenia, które zapewniają nam wiele możliwości, ale też wiele zagrożeń. Są one bowiem dużo bardziej narażone na wszelkie ataki hakerskie i w ich wypadku łatwiej o wyciek danych. Dlatego jeśli firma i jej pracownicy mają wykorzystywać w pracy smartfony, przydatny będzie system zdalnego zarządzania telefonami

Zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi — jaki system do tego służy?

Do zdalnego zarządzania urządzeniami służą specjalne systemy MDM, czyli mobile device management. Jest to oprogramowanie, które umożliwia konfigurację pracy wszystkich dodanych do niego urządzeń mobilnych i na przykład zdalne zablokowanie urządzenia, czy też instalowanie na nim aplikacji. 

Dostępne na rynku systemy MDM są dziś naprawdę rozbudowane i oferują wiele możliwości. Świetnym przykładem jest oprogramowanie Oxari MDM. Można się o nim sporo dowiedzieć na stronie: https://www.oxari.com/pl/produkt/oxari-mdm.

MDM — jakie korzyści i funkcje oferuje

Mobile device management to naprawdę kompleksowy proces, w którym można kompletnie kontrolować urządzenia mobilne dodane do systemu. Oczywiście MDM nie sprawia, że cierpi na tym prywatność użytkowników smartfonów. Firma ma bowiem dostęp jedynie do funkcji, które są potrzebne w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych przedsiębiorstwa.  

W ramach MDM można bowiem uzyskać dostęp do takich funkcji jak zdalne zablokowanie telefonu. Zabezpiecza to firmę w razie, gdyby jedno z urządzeń z dostępem do służbowej bazy danych zostało zgubione lub utracone w inny sposób przez pracownika. W razie awaryjnej sytuacji możliwe jest nawet zdalne wyczyszczenie urządzenia, dzięki czemu wszystkie wrażliwe dane po prostu z niego znikną.

Tomasz Szymula

Comments are closed.