Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Czy warto inwestować w kampanie Google Ads? Odpowiadamy!

Czy warto inwestować w kampanie Google Ads? Odpowiadamy!

Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach marketing internetowy odpowiada za sukces naszego przedsiębiorstwa, bez względu na to co mamy do zaoferowania klientom. Niestety, na skutek wielu niedomówień oraz braku wiedzy specjalistycznej, wielu przedsiębiorców rezygnuje z narzędzi takich jak Google Ads, który pozwala zaplanować, uruchomić, a także zoptymalizować płatną kampanię reklamową. 

Czym jest Google Ads i jak ono działa? 

Gdy w 2000 roku narzędzie AdWords zostało przekształcone w dobrze znaną dziś platformę Google Ads, w życiu doświadczonych marketingowców nie zmieniło się zbyt wiele. Google Ads Będzin działa tak, jak dobrze znane specjalistom narzędzie AdWords, czyli umożliwia zaplanowanie i uruchomienie płatnej kampanii reklamowej (reklamy sponsorowanej). Charakteryzuje się ono elastycznością, która niezwykle podoba się klientom inwestującym w kampanię reklamową, ponieważ to oni mogą bez większych problemów zmieniać dzienny budżet przeznaczony na reklamę w zależności od czynników zewnętrznych. 

Dlaczego przedsiębiorcy rezygnują z Google Ads? 

Google Ads Będzin to niezwykle skuteczny sposób na dotarcie do klientów, ale też wyróżnienie się na tle konkurencji czy rozwój naszej firmy. W ciągu zaledwie kilku lat na rynku pojawiło się wiele fałszywych informacji o Google Ads, które powodują, że klienci nie posiadający odpowiedniego poziomu wiedzy na temat marketingu internetowego, boją się inwestować w płatne kampanie reklamowe Google. 

 

Głównym mitem na temat Google Ads jest brak opłacalności inwestycji, którą jest płatna kampania reklamowa. Narzędziu Google Ads zarzuca się również brak skuteczności oraz słabą klikalność w porównaniu np. z wynikami pozycjonowania. Owszem, źle przygotowana i nieodpowiednio zoptymalizowana kampania Google Ads przyniesie więcej strat, niż zysków, dlatego decydując się na to narzędzie, powinniśmy skorzystać z pomocy doświadczonych speców od marketingu, którzy posiadają odpowiedni poziom wiedzy na temat szeroko pojętego marketingu internetowego i są gotowi wykorzystać ją w celu zwiększenia zysków w Twoim przedsiębiorstwie!

Tomasz Szymula

Comments are closed.