Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Opracowanie graficzne – co warto wiedzieć?

Opracowanie graficzne – co warto wiedzieć?

Kompozycja jest bardzo ważnym elementem w każdym projekcie graficznym, fotografii, malarstwie czy rysunku. Gdy zaczniesz studia artystyczne, podstawą będzie nauka kompozycji i jej zasad. W skrócie kompozycja to rozmieszczenie elementów w obrębie danej kompozycji, ułożonych w określony układ tak, aby tworzyły harmonijną całość. 

Projektant stron internetowych jest to grafik jest również znany jako projektant stron internetowych. Jak sama nazwa wskazuje, taki specjalista odpowiada za opracowanie graficzne serwisu. Jednak zakres działań takich grafików zwykle wykracza poza opracowanie szablonów. Powierzając pracę web designerowi możemy liczyć na to, że opracowany projekt graficzny przekształci się  w pełni funkcjonalny interfejs serwisu, który po przypisaniu do odpowiedniej domeny stanie się stroną internetową. Chociaż projektanci stron internetowych oferują szeroki zakres usług, należy pamiętać, że niektóre zadania związane z założeniem strony internetowej należy zlecić podmiotom zewnętrznym. Wymienione tu czynności obejmują w szczególności zakup domeny, zapewnienie hostingu, czy stworzenie tekstu, który pojawi się na stronie internetowej.

Gdzie wykorzystuje się opracowanie graficzne?

Mówiąc najprościej, grafik komputerowy to ktoś, kto zawodowo zajmuje się opracowywaniem elementów wizualnych z wykorzystaniem technologii komputerowej. Opracowanie graficzne to połączenie umiejętności artystycznych, ale także umiejętności obsługiwania odpowiedniego programu opracowanie graficzne wykorzystuje się zazwyczaj na stronach internetowych, ale również w ulotkach, etykietach oraz innych tego typu nośnikach reklamowych. Opracowanie graficzne można również wykorzystać w billboardach.

Skoro już wiemy, czym jest projektowanie graficzne, warto zwrócić uwagę na rozwiązania stosowane w tym procesie.

Jeśli chcemy rzeczywiście uzyskać świetny projekt graficzny warto zlecić opracowanie graficzne specjalnej i polecanej firmie. W Fesido zajmujemy się tym zawodowo od wielu lat, dlatego współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami. 

Tomasz Szymula

Comments are closed.