Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Najczęstsze problemy z drukarkami do etykiet

Najczęstsze problemy z drukarkami do etykiet

Powracające problemy z drukarką wykonującą nadruk na etykiety? Każdy kłopot da się rozwiązać, ale wymaga to odpowiedniej wiedzy. Nieumiejętne korzystanie ze sprzętu może zainicjować późniejsze komplikacje. W jaki sposób postępować w chwili wystąpienia usterki? Warto poznać najczęstsze sposoby rozwiązania problemów, aby ustrzec się kosztownych wizyt w punktach serwisowych.

Sygnalizacja błędów urządzenia

Zakupiona drukarka do etykiet wraz z zainstalowanymi, aktualnymi sterownikami i podłączona w sposób poprawny za pośrednictwem oryginalnych przewodów powinna działać bez zarzutu. Wydawałoby się, że po załadowaniu nowej rolki sprzęt nie może odmówić posłuszeństwa, ale niestety nie zawsze tak się dzieje. O usterce w większości przypadków sygnalizuje specjalna dioda. Drukarka w momencie przekazania projektu do nadruku etykiety ucina ją w połowie? Wyrzuca błąd? Każdy prędzej czy później spotka się z taką sytuacją.

Jak zachować się w przypadku awarii sprzętu?

W momencie, gdy drukarka nie działa poprawnie wymaga odpowiedniej interwencji. Migotanie diody przekazuje konkretne informacje. Barwa ma w tym przypadku szczególne znaczenie, gdyż oznacza status, w jakim aktualnie znajduje się urządzenie. Warto zajrzeć do instrukcji obsługi, gdzie powinna znajdować się tabela, która wymienia wszystkie sygnalizacje. Najczęściej stałe światło w kolorze zielonym przedstawia poprawnie działającą drukarkę, która może wytworzyć etykiety Label Writer.

Sposoby rozwiązywania kłopotów

Jeśli sprzęt drukujący etykiety całkowicie nie reaguje na komendy, to może oznaczać, że problemem jest przerwa w zasilaniu. Warto w takim przypadku sprawdzić połączenia przewodów zasilających. Z kolei w przypadku błędu pamięci drukarki należy wyłączyć i włączyć urządzenie ponownie. Jeśli problem nie ustąpił, to warto skontaktować się z ekipą serwisową. Podobnie należy postąpić w chwili zagrzewania się głowicy drukarki.

Tomasz Szymula