Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Marketing internetowy w pigułce

Marketing internetowy w pigułce

Wzrost powszechności Internetu sprawił, że wielu usługodawców i producentów chętnie korzysta z reklamy internetowej. Nic dziwnego – ma ona wiele zalet. Jednak niewiele osób wie na czym dokładnie polega reklama w Internecie i od czego zależy jej sukces. Nawet jeśli zlecamy profesjonaliście prowadzenie naszej kampanii reklamowej warto wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Oto kilka istotnych informacji o marketingu internetowym.

Duży zasięg – zaleta czy wada

Bez wątpienia cechą reklamy internetowej jest jej bardzo duży zasięg. W przeciwieństwie do reklamy w tradycyjnej prasie czy telewizji, kampanie prowadzone przez Internet zdobywają uwagę odbiorców niejako bez ich zgody. Użytkownik Internetu ma niewielki wpływ na to, czy reklama mu się ukaże czy nie. Najczęściej nie może jej też wyłączyć. Jednak duży zasięg może być też minusem. Sprawdza się tutaj bowiem powiedzenie, że jeśli coś jest dla każdego to jest dla nikogo. Dobra kampania reklamowa ma jasno określonego odbiorcę. Aby nasze działania marketingowe online były skuteczne również muszą być dostosowane do sprecyzowanego profilu odbiorcy. Decydujmy więc świadomie komu i gdzie ma się wyświetlać nasza oferta. Wiele narzędzi marketingowy umożliwia sterowania kampanią reklamową na bieżąco.

Duża doza samodzielności

Prowadzeniem kampanii marketingowej w Internecie możemy zająć się sami lub zlecić to profesjonalistom. Jeśli z różnych przyczyn decydujemy się na to pierwsze rozwiązanie, powinniśmy zgłębić temat. Nieumiejętnie prowadzona reklama jest stratą czasu i pieniędzy. Często niweczy także szansę na pozyskanie nowych klientów, których zniechęca niewłaściwy przekaz reklamowy. Jeśli więc nie jesteśmy pewni swoich umiejętności w dziedzinie marketingu internetowego to skorzystajmy z możliwości prowadzenia reklamy z opcją płacenia wyłącznie za efekty, np. odwiedzenia naszej strony, a nie za samo wyświetlanie reklamy.

Nie tylko reklama wprost

Marketing internetowy to coś więcej niż dosłowna reklama. To także linki sponsorowane, artykuły SEO i wszystkie działania pozycjonujące.

Tomasz Szymula

Comments are closed.