Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Karty micro SD, które musisz mieć

Karty micro SD, które musisz mieć

Czym są karty micro SD?

Karty micro SD to małe nośniki pamięci, które umożliwiają przechowywanie większej ilości naszych plików, nagrań, zdjęć czy innych danych. SD, czyli Secure Digital to karta pamięci opatentowana w 2000 roku. Karty micro SD są niesamowicie lekkie oraz niewielkie. Wszystkie karty posiadają przełącznik, który ma za zadanie blokować możliwość zapisu. Umiejscowiony jest on na brzegu karty. Nośniki możemy rozróżniać od siebie pod względem rozmiaru. 32x24x2,1 mm to wymiar kart stosowanych w lustrzankach cyfrowych i aparatach fotograficznych. Karty o wymiarze 15x11x1,0 mm wykorzystuje się w urządzeniach mobilnych, jak np. telefon czy tablet. Istnieje kilka rodzajów kart – karty SDHC, karty microSDHC, karty SDXC oraz karty microSDXC.

Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem karty micro SD?

Są one niezbędną rzeczą w pracy osób, które pracują z wielkich rozmiarów plikami. Każdy fotograf czy fotografka, kamerzysta lub kamerzystka posiadają co najmniej kilka takich kart o różnych pojemnościach. Dzięki nim są w stanie pomieścić tyle materiału, ile chcą i potrzebują. Karty micro SD idealnie sprawdzą się przy codziennym korzystaniu z telefonu. Posiadając taką kartę, jesteśmy w stanie zrobić więcej zdjęć lub nagrać filmik z jakiejś imprezy. Gwarantują nam bezpieczne przechowywanie naszych plików i danych i nie musimy przejmować się, czy wystarczy nam miejsca na telefonie. Dzięki adapterowi, który dołączany jest do karty micro SD, możemy włożyć ja do komputera lub laptopa i w bardzo prosty i szybki sposób zgrać nasze zdjęcia oraz ważne dane.

Pojemność oraz szybkość zapisu

Po wyborze odpowiedniego modelu spełniającego nasze oczekiwania, powinniśmy zastanowić się nad pojemnością karty micro SD. W naszej ofercie posiadamy te karty w ilości pamięci od 16 GB do 32 GB. Jeżeli wiemy, że nasze pliki będą dość duże, to opcja 32 GB będzie dla nas odpowiednia. Natomiast jeśli potrzebujemy karty do codziennego użytku, to wersja z mniejszą ilością pamięci powinna nas zainteresować. Szybkość zapisu danych jest istotnym aspektem przy wyborze karty. Duże ilości materiału, potrzebują większej szybkości, żeby wszystko sprawnie działało.

Tomasz Szymula