Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Kampania reklamowa w Internecie

Kampania reklamowa w Internecie

Reklama dźwignią handlu – to powiedzenie jest aktualne jak nigdy wcześniej. W dobie ostrej konkurencji i walki o dosłownie każdego klienta, wyróżnienie się na rynku jest połową sukcesu. Jednak zainteresowanie swoją ofertą potencjalnych klientów nie jest łatwe. Zwłaszcza, jeśli mamy wielu konkurentów. Ciekawą opcją jest wdrożenie kampanii reklamowej w Internecie. Z czym wiąże się taka promocja i jakie są jej mocne i słabe strony? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

Plusy internetowej kampanii reklamowej

Wielką zaletą kampanii reklamowej jest jej ogromny zasięg. Każdy aktywny człowiek korzysta obecnie z Internetu. Jest to element przewagi reklamy online nad tradycyjną prasą czy telewizją. Warto także pamiętać, że reklamy w Internecie wyświetlają się tzw. mimochodem. Odbiorca nie czuje się zmuszany do odbioru przekazu, a jednocześnie działa efekt podprogowy – bez użycia zasobów uwagi zapamiętujemy to, co zobaczyliśmy, czyli w tym przypadku reklamę. Jak pokazują statystyki taka reklama jest znacznie mniej kosztowna. Głównie dlatego, że możemy samodzielnie doprecyzować grupę odbiorczą i płacić wyłącznie za efekty, a nie samo wyświetlanie reklamy.

Minusy kampanii online

Jak każde rozwiązania, reklama w Internecie ma też swoje słabe strony. To, co może być ogromną zaletą, może się też obrócić przeciwko nam. Mowa tutaj głównie o dużym zasięgu reklamy. Jeśli nie użyjemy odpowiednich narzędzi reklamowych, ani nie opracujemy dobrego planu kampanii nasza reklama może nie przynieść żadnych skutków. A powodem będzie nie trafienie z komunikatem do właściwej grupy odbiorców. Nie dla każdego produktu dobrym pomysłem będzie taka kampania. Jeśli bowiem specjalizujemy się w usługach i towarach dla osób starszych, to możemy przypuszczać, że zasięg kampanii online nie będzie zbyt szeroki.

Samodzielnie czy ze specjalistami

Wiele narzędzi do marketingu internetowego jest na tyle prostych w obsłudze, że możemy samodzielnie prowadzić swoją kampanię reklamową. Warto jednak zastanowić się czy będzie ona równie skuteczna, jak ta wychodząca spod rąk agencji marketingowej. Reklama jest bowiem sensowna tylko wówczas, gdy zwraca nam się w postaci nowych klientów.

Tomasz Szymula