Jakość wydruku w przypadku drukarek etykiet
Użytkownicy kierujący się ceną przy zakupie drukarki do etykiet najczęściej wybierają sprzęt wykonujący nadruk w rozdzielczości 203 dpi. Jednak ten parametr nie sprawdzi się w każdych warunkach. Za wyższą jakość należy zapłacić więcej, ale gwarantuje to w przyszłości możliwość modyfikacji wytwarzanych etykiet.
Rozdzielczości do bardzo małych czcionek na etykiecie
Głowice, które są w stanie wykonać małe nadruki na etykietach są droższe, lecz czasami to jedyny sposób na dobrej jakości oznaczenie towaru czy przedmiotu. Zakup urządzenia o określonej rozdzielczości zazwyczaj nie pozwoli na zmianę jakości. Etykiety Label Writer bardzo często wymagają większego zagęszczenia, dlatego należy zakupić droższą drukarkę lub zestaw konwertujący. Ta druga opcja bardzo często oznacza wysokie koszty. Jakie zatem zagęszczenie głowicy należy wybrać? Dla zadruku o najmniejszej rozdzielczości rzędu 203 dpi należy przyjąć najmniejszy rozmiar czcionki jako 5 lub 6 punktów.
Utrzymanie jakości w szczególnych przypadkach
W przypadku, gdy zajdzie potrzeba wykonania zadruku mniejszych czcionek lub innych elementów należy zastosować drukarkę o rozdzielczości 300 dpi lub nawet w szczególnych okolicznościach zainwestować w urządzenie pracujące w standardzie 600 dpi. Tyle punktów na powierzchnię jednego cala będzie można nanieść na etykiety Label Writer. Sprzęt obsługujący takie parametry to produkt wyższej półki. Wydajność drukarki jest duża, a materiały eksploatacyjne stosunkowo tanie.
Przykładowe zastosowania drukarek do etykiet o dużej rozdzielczości
Wysokiej klasy urządzenia do drukowania można stosować w połączeniu z komputerem lub innymi urządzeniami nawet w warunkach o zróżnicowanych temperaturach i wilgotności. Wraz z nimi producenci udostępniają użytkownikom specjalistyczne oprogramowanie, które pozwala na tworzenie zindywidualizowanych projektów etykiet.