Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Czy projektowanie centrum danych jest trudne?

Czy projektowanie centrum danych jest trudne?

data center

Centra danych to rozwiązanie, nad implementacją którego zastanawia się coraz więcej polskich przedsiębiorstw. Nie da się bowiem ukryć, że istotne dane, gromadzone każdego dnia, są kluczowym elementem prawidłowego funkcjonowania danej firmy. I chociaż początkowo wystarcza tu jedynie prosta serwerownia, wyposażona w kilka szaf rack, wraz z rozwojem przedsiębiorstwa ilość danych powiększa się w znacznym stopniu. Wówczas to konieczne staje się utworzenie centrum danych, mającego za zadanie zapewnić firmie lepszy obrót informacjami oraz szybsze ich przetwarzanie. Aby taka modernizacja przyniosła jednak efekt, konieczne jest sięgnięcie po profesjonalne oprogramowanie do projektowania Data Center. W niniejszym artykule przybliżymy temat tego typu programów, na przykładzie aplikacji Data Center Expert, opracowanej przez firmę Schneider Electric.

 

Profesjonalne zarządzanie firmowym centrum danych

 

Jedną z największych zalet oprogramowania Data Center Expert jest intuicyjna obsługa oraz duża elastyczność. Wszystkie informacje, generowane przez InfraStruXure Central, mogą zostać zintegrowane z wykorzystywanymi już aplikacjami IT oraz narzędziami Web Services. Rozszerzalna architektura sprawia, że platforma może być rozbudowywana wraz ze zmieniającymi się potrzebami firmy. Oprogramowanie do projektowania Data Center to także rozbudowany system alertów, działający w czasie rzeczywistym. Użytkownik uzyskuje tu również pełen wgląd w graficzną analizę trendów, pozwalającą na uniknięcie błędnych decyzji. Na uwagę zasługuje tu też obecność wydajnych dysków twardych oraz zintegrowanej pamięci NAS, przeznaczonej do archiwizacji danych oraz długoterminowego ich przechowywania.

Profesjonalny program do zarządzania centrum danych ułatwia ewentualną rozbudowę infrastruktury fizycznej. Kupując nowe szafy rack i pozostałe sprzęty, możemy być pewni, że system natychmiastowo wykryje podłączenie kolejnych urządzeń zarządzających. Oprogramowanie to jest przy tym rozwiązaniem bardzo bezpiecznym – publiczne adresy IP, z których zarządza się urządzeniami, można bowiem umieścić w odrębnej, prywatnej sieci. W połączeniu z prostą obsługą, czyni to Data Center Expert znakomitym uzupełnieniem każdego centrum danych, zarówno w średnich, jak i dużych firmach.

Tomasz Szymula

Comments are closed.