Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Jak prowadzić ciekawego i intratnego bloga

W ciągu ostatnich kilku lat blogosfera bardzo się rozrosła. Wiele osób postanowiło stworzyć swoje własne miejsce w Internecie. Tak ogromna ilość blogów sprawia, że nielicznym udaje się przebić na tle konkurencji. Jak to się dzieje, ze jedni są odnotowują tysiące wejść w ciągu jednego dnia, a inni nie zgromadzą takie grona odbiorców nigdy? Odpowiedź nie jest łatwa. Z pewnością często jest to także kwestia szczęścia i wyczucia czasu. Można jednak wyodrębnić kilka cech wspólnych blogów, które zajmują czołowe miejsce na liście najbardziej poczytnych.

Systematyczność publikowania

Kwestią decydującą o tym czy nasz blog odniesie sukces czy przepadnie w otchłani Internetu jest systematyczność publikowania postów. Może być to uciążliwe, szczególnie na początku, kiedy bloger ma wrażenie, że pisze sam dla siebie. Tymczasem blogi, na których systematycznie ukazują się nowe wpisy generują wewnętrzny ruch i lepiej pozycjonują się w wyszukiwarkach internetowych. Często pojawiające się wpisy pomagają utrzymać zainteresowanie czytelników, a także zachęcają ewentualnych reklamodawców do podjęcia współpracy.

Luka tematyczna

Zgubą większości blogów, które nie mają wielu odbiorców jest powielanie tematyki, która jest poruszana na tysiącach innych blogów. Znalezienie luki tematycznej to połowa sukcesu. Z drugiej jednak strony trzeba uważać, żeby nie wpaść w pułapkę zbyt niszowego tematu. Jeśli zaczniemy blokować o czymś, co interesuje 10 osób w kraju to nie możemy liczyć, że będziemy jednym z najpopularniejszych blogerów w Polsce. Często o sukcesie bloga nie decyduje tylko tematyka, ale także podejście do niej. Musimy znaleźć coś, co nas wyróżni, sprawi, że będziemy niepowtarzalni.

Wsparcie social mediów

Samo prowadzenie bloga w dzisiejszych czasach nie wystarczy, by stać się rozpoznawalnym w świecie internetowym. Warto wykorzystać wszystkie dostępne narzędzia, by jak najbardziej zwiększyć swój zasięg. Docieranie do potencjalnych odbiorców poprzez social media jest wręcz niezbędne.

Comments are closed.