Komputer dla dziecka
Wybór pierwszego komputera dla dziecka nie jest decyzją łatwą. Trzeba bowiem uwzględnić wiele istotnych kwestii. Sprzęt dla malucha powinien być prosty i intuicyjny w sterowaniu, a jednocześnie wytrzymały i wydajny. Czym kierować się kupując komputer dla dziecka? Podpowiadamy kilka sprawdzonych zasad gwarantujących dobry zakup.
Wydajność i wysoka jakość
Komputer dla dziecka powinien cechować się wysoką jakością. Musimy mieć świadomość, że taki zakup jest swojego rodzaju inwestycją. Warto pamiętać, że sprzęt powinien być więc przygotowany na coraz szerszy zakres umiejętności naszej pociechy. Kupowanie podstawowych zestawów dla kilkulatka ma niewielki sens. Dzieci szybko dorastają, a współczesne maluchy bardzo szybko odnajdują się w realiach nowoczesnych technologii. Może się więc okazać, że słabej wydajności i jakości komputer nie posłuży naszemu dziecku zbyt długo. A zakup kolejnego będzie się wiązał z ponownymi kosztami. Oczywiście, w wyborze sprzętu komputerowego dla dziecka warto zachować umiar. Jeśli nasze dziecko nie jest komputerowym geniuszem to nie ma potrzeby kupowania mu specjalistycznego komputera, np. z bardzo mocną kartą graficzna i ultraszybkim procesorem. Tego rodzaju sprzęty są bardzo kosztowne, a większość z profesjonalnych funkcji pozostaje nieużywana.
Wytrzymały i poręczny
Wiele osób rezygnuje z komputera stacjonarnego na rzecz laptopów i notebooków. W przypadku, gdy sprzęt ma posłużyć dziecku, warto by był on wyjątkowo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, typu zarysowania, zgniecenia, itp. Dzieci mają bowiem dużą umiejętność w silnym eksploatowaniu, nie zawsze we właściwy sposób swoich sprzętów. Kryterium zakupu komputera dla dziecka powinna być też jego odporność na nagrzewanie i dobry system wentylacyjny. Źle wentylowane komputery mają skłonność do przegrzewania się i awarii. Nie warto również przesadzać z rozmiarami komputera przenośnego. Mniejsze gabaryty są łatwiejsze w transporcie i poręczniejsze dla dziecka. Przy wyborze warto również zapytać o zdanie dziecko.