Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Zróbmy sobie stronę, jakiej nie widział nikt

Zróbmy sobie stronę, jakiej nie widział nikt

Czy firma powinna mieć swoją stronę internetową? Z tym dziś raczej nikt nie dyskutuje. Pytania pojawiają się na następnym etapie. Jaką? Wiadomo — taką, która będzie się wyróżniać. Tylko problem — jak… kto… kiedy?

Prostą stronę możesz zrobić samodzielnie

Fakt. Jeśli masz smykałkę, czas i odrobinę cierpliwości, możesz postawić stronę samodzielnie. Gotowe systemy do jej obsługi, darmowe kreatory i szablony, znajdziesz w sieci. Plusem tego rozwiązania są stosunkowo niskie koszty, minusem czas, jaki to pochłonie (czasem dużo czasu). No i ryzyko popełnienia błędu, który może wszystko zepsuć.
Profesjonalna strona będzie lepsza?
Jeśli planujesz często aktualizować treści, prowadzić sklep internetowy, czy budować społeczność wokół swojej marki, ważnych kwestii do dopilnowania jest dużo więcej. W tym przypadku lepiej powierzyć sprawę fachowcom. W każdym mieście znajdziesz firmę, która tworzy strony CMS. Poznań nie jest wyjątkiem. Chodzi o to, aby ktoś przygotował Ci podstawę, dbając o istotne elementy od zaplecza i jednocześnie umożliwił to, aby dalsza obsługa strony była możliwa dla każdego. To są autorskie strony, ale mają swój CMS i są dopasowane do Twoich potrzeb.

Co to jest ten CMS?

To system do zarządzania treścią, dzięki któremu w prosty sposób i co ważne samodzielnie, możesz swoją stronę aktualizować. Nie musisz się do tego uczyć języków programowania, bo edytor sam sobie przetłumaczy zwykły tekst na kod, a wiele funkcji działa na zasadzie przeciągnij i upuść. Proces podobny do pisania maila. Możesz więc w dowolnym czasie dodawać wpisy na bloga, czy nowe produkty do sklepu. Możesz zadbać o to, by klienci łatwo znaleźli na niej to, co masz do zaoferowania, ale również, by łatwiej im było do Ciebie trafić (pozycjonowanie).

Tymczasem na stronie bez tego systemu, każdą zmianę musi wprowadzić programista. To kosztuje i często trwa dłużej, niż powinno. Utrudnia życie Tobie i jemu, więc w Waszym wspólnym interesie leży to, aby jednak wybrać opcję strony CMS. Poznań ma u siebie wiele firm, które zajmują się takimi usługami, więc wystarczy porównać ofertę i wkrótce mieć gotową, dobrze zrobioną i łatwą w obsłudze stronę internetową.

Tomasz Szymula