Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Idealne narzędzie do organizacji spotkań online

Idealne narzędzie do organizacji spotkań online

Idealne narzędzie do organizacji spotkań online

O tym, że ZOOM jest idealnym narzędziem do przeprowadzania wideokonferencji, nie trzeba nikogo przekonywać. Zanim jednak zostaniemy organizatorami takiego spotkania, warto zapoznać się z instrukcją, aby nie popełnić błędów i wszystko poszło sprawnie i szybko.

Nie tylko dla biznesmenów

W Stanach Zjednoczonych aplikacja ZOOM znana jest już od dłuższego czasu, gdzie wykorzystywana był przede wszystkim w biznesie do organizowania spotkań online. Pandemia koronawirusa sprawiła, że jej zalety i duże możliwości doceniło wiele krajów z całego świata. Zaczęły też z niej korzystać inne środowiska – okazało się bowiem, że jest niezastąpiona do nauki zdalnej, a jej zalety poznali zarówno nauczyciele i wykładowcy, jak i uczniowie oraz studenci. Aplikacja ZOOM jest bardzo chętnie przez nich wybierana i zostawia konkurencję daleko w tyle, dlatego, że jest niezwykle intuicyjna. W okresie pandemii zmuszone do korzystania z niej są również takie osoby, które niezbyt sprawnie poruszają się w wirtualnym świecie, więc ta cecha jest nie do przecenienia.

Krok po kroku

Warto poznać wszystkie funkcje, w jakie wyposażona jest aplikacja, aby móc korzystać ze tego, co ma nam do zaoferowania. Korzystanie z ZOOM-u zaczynamy od zalogowania się, w tym celu musimy podać mail i podstawowe dane osobowe, czyli to, co zwykle podczas logowania jest wymagane. Do zorganizowania wideokonferencji niezbędni są jej uczestnicy –  aby zaprosić ich do udziału, należy wysłać im bezpośredni link do wydarzenia. Aplikacja w wersji desktopowej pozwoli nam łatwiej nią zarządzać, planować kolejne spotkania i korzystać z dodatkowych funkcji. Wystarczy wówczas wejść do głównego menu, aby utworzyć wirtualne spotkanie. W ten sposób możemy też dołączyć do wydarzenia, które założył ktoś inny. Z poziomu pulpitu możemy także zaplanować kolejne wirtualne spotkania, a także udostępnić ekran wybranym uczestnikom. Organizator spotkania może też decydować o tym, któremu z członków wyłączyć kamerę, czy go wyciszyć. 

Tomasz Szymula

Comments are closed.