Witamy na InfoKomp!

Najciekawsze artykuły w jednym miejscu!

Foldery reklamowe

Foldery reklamowe

Przeznaczenie folderów reklamowych

Foldery reklamowe są formą promocji danego przedsiębiorstwa, jak sama jego nazwa wskazuje. Profesjonalnie zaprojektowany folder ma celu przyciągnięcie uwagi potencjalnego Klienta bądź odbiorcy celem przekonania go do skorzystania z usług, które oferuje dana firma. Jest to coraz popularniejsza forma reklamy, po którą chętnie sięgają mniejsi i więksi przedsiębiorcy, jak i ogromne korporacje. 

Jakie funkcje spełniają foldery reklamowe?

Przede wszystkim funkcje informacyjne. Podczas spotkań biznesowych, targów, eventów bądź innych wydarzeń tematycznych związanych z daną branżą często brakuje czasu, aby omawiać szczegóły danej oferty bądź dokonać pełnej prezentacji usług, jakie oferuje dane przedsiębiorstwo. Tutaj z pomocą przychodzą nam właśnie foldery reklamowe. Jesteśmy w stanie zawrzeć tam wiedzę, o którą należy uzupełnić tego typu wydarzenia. Należy pamiętać, że taki materiał promocyjny powinien zawierać przede wszystkim logo firmy, by na pierwszy rzut oka dana usługa kojarzyła się właśnie z tym brandem, oraz ciekawą i estetyczną szatę graficzną, która będzie przyjemna dla oka.

Jak powinien zostać zaprojektowany folder reklamowy?

Przede wszystkim visual, w jakim zostanie utrzymany oraz treść, jaką zawierać będzie taka forma promocji. Musi być ona  ściśle spójna ze specyfiką branży, w jakiej się poruszamy. Kolorystyka powinna być żywa, przyjemna jednakże nie powinniśmy nadużywać neonów i jaskrawości. Tekst, jaki będzie w sobie zawierał folder reklamowy, powinien być przygotowany profesjonalnie, jednak bardzo przejrzyście i czytelnie dla potencjalnego Klienta. Powinien też zostać napisany w sposób, który zapada w pamięci i zachęci do skorzystania z usługi, a co więcej przyciągnie uwagę na dłużej. Ważne jest również określenie grupy docelowej naszego folderu. Jeśli odbiorcą będzie nasz kontrahent – możemy pozwolić sobie na profesjonalne słownictwo branżowej, które z pewnością okaże się zrozumiałe. Jeśli jednak oferujemy usługę, z której skorzysta Klient, powinniśmy operować ogólnie zrozumiałymi określeniami, by nikt nie miał problemu z czytelnym odbiorem naszego przekazu.

Tomasz Szymula

Comments are closed.